Hastane Güvenliği


Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlara özel güvenlik faaliyetleridir. Hastaneler teşhis, tedavi ve rehabilitasyon olmak üzere sağlık hizmeti veren, hastaların uzun veya kısa süreli tedavi gördükleri yataklı kuruluşlardır. Hastaneler birer hizmet organizasyonlarıdır, karmaşık yapılı sistemlerdir. Hastaneler 7 gün 24 saat hizmet veren organizasyonlardır. Dolayısıyla sektör, içinde pek çok riski barındırmaktadır. Sağlık hizmeti sunumunda hasta ve çalışanların zarar görmesine yol açabilecek her türlü işlem ve süreçler ile ilgili alınacak tedbir ve iyileştirme uygulamalarına yönelik faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla, hastane iç düzenlemelerini yapmak ve tedbirleri almakla yükümlüğü ile güvenlik hizmetlerinin sağlanmasıdır.

“Güvenli Hastane” Kavramı:

 • Afet hali (deprem, fırtına, sel, savaş, vs..);
 • Yangın, enfeksiyon, radyasyon, çevre kirliliği;
 • Hırsızlık, kaçakçılık, vs.. gibi her ölçek ve türde fiziksel, kimyasal ya da psikolojik saldırı, tehlike ya da zararlara karşı azami önlem ve düzenlemeleri içeren faaliyetler
 • Sağlıklı bir atmosfer üreten ve hoşa gitmeyen ya da zarar verici ses, görüntü, temas vb. duygusal ve fiziksel etkilerin ortadan kaldırıldığı;
 • Kullanıcı tüm bireyler için rahatlatıcı ve sağlıklı bir atmosfer üreten hastane ortamını ifade eder.

  Tüm bu başlıklar çerçevesinde hastanelerde görev başlangıcımız öncesinde yapmış olduğumuz ücretsiz RİSK ANALİZ raporları ile emniyet ve güvenlik tehditlerini belirleyerek, düzeltici, önleyici faaliyet tavsiyelerimizi raporluyor bu raporu hastane yönetimine sunuyoruz. 

  Hastaların ve mekan kullanıcılarının gerekli oranda gizlilik ve güvenliklerinin, hastane planlamasında dahil ederek, bu çerçevede; genel/umumi sirkülasyon ve personel/hasta sirkülasyonu birbirinden ayrılmasını sağlıyoruz.

  Düzeltici, önleyici faaliyetler çerçevesinde dış ve iç mekanların güvenliğinin sağlanması, çalışanların güvenliği, hasta ve hasta yakınlarının güvenlik sorumluğunu üstleniyoruz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Best Group Güvenlik
Web Tasarım: Akademi Grafik 
 • Huzur Mah. Fatih Cad. No:67 4.Levent Plaza / İstanbul
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Kanallar